pondělí 4. května 2015

TAKOVÝ MALÝ TĚHOTENSKÝ BLOG

INTUICE, ANEB KDYŽ VÍTE
Budou to tak tři roky, kdy jsem u sebe začala silně cítit 2 duše - silného chlapce a slabou holčičku. Mé srdce říkalo tenkrát ano, ale hlava a tělo říkaly ne. Tak jsem si počkala, až ta hlava s tělem začaly taky pokyvovat a tak se stalo, že jsem zažila nádherné vědomé početí dvou duší - silného chlapce a slabé holčičky. Když mi na ultrazvuku v 7. týdnu skutečně potvrdili "plod A a plod B", pan doktor povídá "je tam jeden silnej a druhej slabej". A tak jsem se ptala holčičky proč je slabá a ona mi řekla, že čeká na naše ukotvení a práci s nevědomým strachem. Tak nějak jsem cítila, že bychom to mohli dát, ale ten strach ne a ne se zvědomit a tak nás tato dušička opustila. Toho silného chlapce sem od začátku (už před těmi třemi lety) vnímala jako velmi svobodomyslného a umělecky založeného - tenkrát mi chodil do vědomí Tomáš Klus :)
 i jsem viděla jeho roztřepaný blond styl a ležérní umělecký vzhled :) 2 dny po početí mi říká naše Kája, že už mám v bříšku dvě miminka - ani pro jednoho člena naší rodiny to nebylo překvapení, prostě jsme to věděli....

DŮVĚRA
Kolem 16. týdne jsem ještě necítila pohyby, a protože jsem je u posledního těhotenství cítila hodně brzy (od 13.-14.tt), tak mě to začalo (vzhledem k mé zkušenosti s pohyby a úmrtí miminka) znepokojovat. A tak jsem si doma tak pofňukávala a Kája mi dělala speciální břišní masáž (ona miluje dávání masáží a myslím, že má na to talent :)
, ale nic nepomohlo. No a moje desetiletá Mája nejen že umí velmi vyspěle uvažovat, ale taky má super smysl pro humor a prostě ví, co zrovna potřebuji slyšet, aby mě podpořila a tak mi povídá: "Mami, ty víš, že já vím, že je to kluk. Ty o tom někdy trošku pochybuješ, ale já to prostě vím. No a víš sama, že kluci jsou od přírody "pomalejší" (sorry chlapi, ale fakt tento výraz někdy doma používám, když dětem vysvětluji reakce některých chlapečků :) Tak se prosím tě nediv, že se ještě nehýbe a že ho necítíš. On je to prostě typickej chlap :) A ještě jedna věc, vím, že na tebe nemůžu přenést moji důvěru, že je ok, protože já vím, že je! Tu důvěru musíš najít hlavně ty sama v sobě. Už jsi to jednou zvládla s Kájou, pamatuješ?" No není ta moje holka skvělá? 
Nicméně jsem o Velikonocích "shodou náhod" a tři dny proležela s virózou a díky většímu vnímání sebe samé i miminka jsem ty pohyby začala cítit a od té doby si je užívám. :)

SYNCHRONICITY
Zdál se mi sen. Byla jsem ve vězení a venku někdo vozil mé dítě. Já však nevěděla o mém dítěti vůbec nic. Tak moc jsem toužila vědět alespoň pohlaví. Spoluvězenkyně mě odrazovaly, že to stejně nepoznám, když uvidím jen hlavu v čepičce zachumlanou ve fusaku. Já však věděla, že to poznám. A tak se mi podařilo uprchnout a na malou chvíli zahlédnout mé dítě. Podívala se na mě hlava chlapce, usmíval se. Pak mě chytili. Ráno jsem šla nakoupit a platila jsem 111 Kč a pak jsem toto trojčíslí viděla ještě jednou. Je to andělské číslo a já věděla, že v mém lůně roste chlapeček. A pak přišel na řadu ultrazvuk - jen já a Petr. Miminko se opět, tak jako předtím již dvakrát nechtělo ukázat - překřížilo nožičky a lehlo si na bok :) 
Pak mi však p. Dr. ukázal ve 3D obličej a já viděla ten stejný chlapecký výraz jako ve snu a říkám "tak to je kluk, to už ani nemusíte zjišťovat". :)

CO MĚ MIMINKO CHTĚLO NAUČIT
Když se čisté dokonalé miminko začíná u maminky zabydlovat, chce, aby i prostředí, kde bude 9 měsíců pobývat bylo to nejčistší a nejideálnější a tak nás donutí občas se něčeho zbavit (ať v podobě zvracení nebo emočního výlevu) anebo naopak zase něco začít dělat jinak. Co se mě snažilo (píši, snažilo, protože jsem hlava tvrdohlavá a mé některé mé dlouholeté návyky se ne a ne odnaučit a taky mi chybí občas důslednost) naučit moje 4. miminko?
1. Jídlo: Budeš bedlivě zvažovat, co do svého žaludku přijmeš. Budeš o tom vědomě přemýšlet a budeš věrná svým chutím, které ti někdy mohou přijít jako zvláštní, ale tvé tělo zrovna potřebuje tuto kombinaci. Než půjdeš spát, budeš se těšit na snídani a budeš ochotná pro jídlo jet přes celou Prahu, jen abys dosáhla toho, co zrovna tvé tělo žádá. Bude ti jedno, že tví blízcí budou nechápavě kroutit hlavou, až uvidí na stole kombinace jako chléb s lučinou, okurkou, paprikou, mrkví, fazolemi, pomerančem a medem :)

2. Pohyb: Budeš bedlivě volit své fyzické kroky a tvé ego, které by normálně chtělo vyběhnout všechny schody, je najednou potlačeno a ty objevíš kouzlo výtahů :)
 Procházky nebudou již ve stylu "abych toho ušla co nejvíc za co nejméně času", ale ve stylu "hezky se pomalu projdu, pokochám přírodou a klidně se v polovině cesty vrátím". 
3. Hranice: Jakmile ti někdo překročí hranice, velmi jistě a rázně se k tomu postavíš a půjdeš hezky do akce. Vůbec ti to vadit nebude, protože si budeš chránit svůj osobní prostor. Pryč jsou ty doby, kdy to budeš tolerovat, ustupovat a hledat vinu pouze v sobě. Všichni budou přesně vědět co můžou a co už ne. :)

4. Emoce: Budeš se ladit se vším, s čím přijdeš do styku a pokud ti něco nebo někdo brnkne na strunu nezpracovaných záležitostí, emoce se okamžitě postarají o to, aby ses všeho nepotřebného zbavila. A tak se tvé oči zalívají i tam kde se ostatní smějí. 
5. Energie: Budeš mít tak akorát pro sebe a tedy i mě :) 
Jakýkoliv nadbytek spotřebujeme velmi efektivně pro to, aby ti bylo dobře po všech směrech. A tak se naučíš, že když není nadbytek, není možnost ani dávat, předávat a jít nad své limity. Pokud tak učiníš, skočí na tebe viróza a ty už zase budeš vědět kde je tvé místo. :)
6. Spánek: Úderem půl deváté je ložnice a postel jen tvá. Nikdo nesmí vstoupit a narušit tento posvátný desetihodinový spánek. :)
7. Citlivost: Jen tak někde a s někým nebudeš, jen tak někde si nesedneš ani nelehneš, jen tak něco nesníš, jen tak něčím se nenavoníš, jen tak něčím nevypereš prádlo, jen tak něčím neuklidíš dům, jen tak něco nebo někdo ti nevoní, jen tak něčím se nenamažeš, nenamaluješ a jen tak něco nevypiješ. (pozn. Vybíravá jsem ale byla vždycky :)
8. Láska k sobě: To všechno, co ti bude připadat, jako nepříjemná součást období prvních třech měsíců pro tebe dělám z lásky k tobě, protože jedině tak si uvědomíš, že i ty ses jednou narodila jako dokonalá a čistá a jakmile si to uvědomíš a odstraníš všechny slupky a nánosy, děsně se ti uleví a já budu vědět, že jedině tak mě budeš moct bezpodmínečně milovat.

MALÁ ÚVAHA NA TÉMA ŽENSKOST
Říká se, že chlapi mají rádi spíše rozpuštěné dlouhé vlasy než v culíku. Můj manžel mi do ničeho co se týká mého image nemluví, proto jsem vždy volila z praktického hlediska spíš culík a musím říct, že rozpuštěné vlasy mi byly vždy na obtíž, a když už jsem je na nějakou akci měla, tak hned po ukončení zpět do culíku. A tak nevím jestli je to tím mým druhým chlapem v mém životě, ale od začátku těhotenství doteď nosím téměř stále vlasy rozpuštěné. :)
 Nevím co mi tím chce můj hoch říct nebo jestli to je spojené s vyvažováním mužské a ženské energie, kterou jsem díky minulým těhotenstvím s holčičkami řešit tolik nemusela nebo jestli to je prostě „jen období“. Taky jsem si všimla, že jsou na mě všichni – ženy i muži – mnohem pozornější a i když neví nebo nevěděli (teď už to je možná poznat), že jsem v očekávání, zažívala jsem skutečně přátelský vesmír – mnohem větší vstřícnost, pozornost a otevřenost v komunikaci. Taky je zajímavé zjištění, že po mě muži mnohem víc koukají (s ruměncem na tváři to přiznávám). Nevím, jestli to je tím, že mám o tři čísla větší prsa :) nebo větší zadek a plná stehna (to čeho jsem se snažila posledních pár let zbavit!), ale já se přiznám, že se se svými 12 kg nahoře zas tak dobře necítím, ale píšu to proto, že ono fakt asi nejde o to kolik kil máme nebo jestli máme svou ideální postavu, ale o tom co vyzařujeme a jak se umíme tzv. nosit. Já se teď asi nosím víc než dřív :) a díky prckovi ze sebe vyzařuji něco extra – to co každá těhotná šťastná žena. A taky si myslím, že díky mužské energii ve mně si mohu více dovolit být ženou! Je to fakt zajímavé a pro mě po třech holčičkách obzvlášť. A tak na závěr snad jen obecné moudro, které každý známe: KDYŽ JSME ŠŤASTNÍ, VYZAŘUJEME ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KTERÉ OSTATNÍ LIDI PŘITAHUJE


Žádné komentáře:

Okomentovat