neděle 23. listopadu 2014

!DOBRÝ POCIT MI NIKDO NEMŮŽE VZÍT!

JSME V TOM SPOLU! Tvoje moje cesty k sobě 24.11.-30.11.

Znáte tyto situace a pocity?

-         Máte skvělou náladu, ale šéf/prodavačka/sousedka vám ji zkazí (tedy vy si myslíte, že vám ji zkazili, ale ono to je trošku jinak - vy jste dovolili si ji nechat zkazit :) )?
-         Doma je rodinná idylka až do té doby než se začnou hádat děti a vy se necháte vtáhnout do „dramatu“?
-         Cítíte se skvěle, ale pak vám partner//kamarádka/atd. něco řekne a vy si to vezmete osobně?

Tak tento týden je stvořen právě pro nás, co tyto situace známe :)

A jak to bude vypadat v praxi? Nenechám si vzít svůj vnitřní klid, svou dobrou náladu, svůj dobrý pocit kýmkoliv a čímkoliv z vnější. Zkrátka se nenechám vnějšími situacemi a lidmi ovlivnit. Až se přistihnu, že jsem v situaci, kdy se tak může lehce stát, řeknu si, že mě se to nemusí vůbec týkat, pokud se tak rozhodnu a že je jen na mě, jak se budu cítit. Pokud se někdo jiný chová tak, že nám se to nelíbí nebo s tím nesouhlasíme, ok, náš názor měnit nemusíme, ale nemusíme se s tím ztotožňovat, protože to s námi nemá nic společného. 

Každý má nárok na žití svých pravd a ty pravdy se liší podle toho jaký pohled máme na svět, jaké zkušenosti máme za sebou, jak jsme byli vychováváni a v co věříme. Každý z nás má ten svůj pohled a máme na něj nárok. Nicméně se nemusíme konfrontovat s nepříjemnosti tím, že je přetáhneme do svých životů a budeme se pak cítit hůř. Píšu o tom více např. zde http://mojecestyksobe.blogspot.cz/2014/08/jak-jsem-si-sundala-ruzove-bryle.html

A co nám tento týden přinese? Více klidu a dobrých pocitů. Méně konfliktů. Více harmonie sama se sebou i s druhými. Více pochopení sebe i druhých. Více empatie. Žití v praxi jedné z dohod od M. Ruize „neber si nic osobně“ (vidět můžete v Divadle Lávka 4 dohody s Jardou Duškem). Více energie. Méně plýtvání energie. Méně tlachání. Více porozumění a blízkosti.


Přeji nám všem týden plný dobrých pocitů založených na našich vlastních rozhodnutích a síle nenechat se poddat okamžikům, které s námi neladí.Žádné komentáře:

Okomentovat