pátek 26. ledna 2018

NÁVOD NA ŠŤASTNÉ BYTÍ A ŽITÍ

10 základních pravidel, podle kterých se řídím a které mi pomáhají být zdravá na těle i na duchu. 
1. Moje štěstí je moje zodpovědnost. Nezávisí na ničem ani nikom zvenku. Jsem zodpovědná za to, co se mi děje - to dobré i to nepříjemné. Za dobré děkuji, za nepříjemné děkuji, protože díky tomu si mohu uvědomit, kde jsem ve svých myšlenkách a ve svém vnitřním nastavení sešla z cesty a navrátit se zpět.
2. Na co se soustředím, to roste. Proto svou energii dávám primárně jen tam, kde chci, aby to rostlo.
3. Jsem tvůrcem svého života. Nejsem oběť. Jakmile se přistihnu, že se lituji nebo si stále stěžuji, snažím se opět navrátit ke své síle, která vychází z vědomého tvoření.
4. Nehnojím negativity kolem mě. Vysvětlovala jsem už mnohokrát, jak to dělám.
5. Jsem věrná svým pocitům a emocím a nebojím se je momentálně uvolňovat tak, jak je potřeba, i za cenu, že pak se musím třeba omluvit.
6. Když můj pocit říká ne, nedělám to, nejdu do toho. Hledám pak zkoušením různých věcí nebo změněním úhlů pohledů pocit, který je pro mě příjemný.
7. Nejlepší výchova je sebevýchova. Nejlepší poznání a chápání druhých a všeho z venčí vzniká skrze sebepoznání. Proto doporučuji věnovat energii sebepoznáváním - cest je mnoho, stačí si vybrat.
8. Díky tomu, že se znám a vím co od sebe mohu očekávat. Znám své silné i své slabé stránky, dokážu je vědomě používat a eliminuji tak pocity viny, které jsem dříve měla, když jsem nějaké své části nepřijímala.
9. Své dary a talenty sdílím s ostatními. Ti, kteří jimi mají být inspirováni přijdou, ti, kteří je budou nenávidět, se též najdou. Zaměřuji se ale na tu první skupinu.
10. Pokud objevím něco za co jsem vděčná a ráda, něco co mi ulehčuje můj život ať je to styl cvičení nebo nějaká technika nebo metoda nebo nějaké poznání nehmotné, sdílím to s ostatními, protože čím více dáváš (sdílíš svou radost z něčeho, projevuješ životu vděčnost), tím více se ti vrací (více situací ve kterých budeš prožívat radost a budeš za ně vděčná).


dalších cca 20 bodů přidám později :)

Žádné komentáře:

Okomentovat